Дали сте подготвени за вашиот одмор од соништата во Хотел Инекс Олгица Охрид?

Живејте го вашето искуство

Inex Olgica Hotel & Spa

Инекс Олгица

ХОТЕЛ И СПА

Хотелот Инекс Олгица е уникатен хотел на брегот на Охридското Езеро со половина век долга историја.

Ќе ни биде голема чест и задоволство да ви понудиме повеќе и да ги надминеме вашите очекувања. Хотелот Инекс Олгица се наоѓа веднаш на брегот на Охридското Езеро, веднаш до патот за Св. Манастирот Наум, на само 4 км од Охрид и 12 км од Охридскиот аеродром.

„Дојдете да останете со нас и да се чувствувате како дома“

За секоја пригода – прослава, деловен состанок, преговори, коктел, семејна прослава – може да сметате на беспрекорната услуга од целиот наш тим.

„Ние ја враќаме насмевката на вашето лице“

Воодушевени од елеганција

Нашите

Соби

Аперитив бар

Добредојдовте во нашето пријатно катче, каде што секоја голтка раскажува приказна. Од стручно изработени пијалоци до ароматични кафиња, секое поливање е прослава на вкусот и традицијата. Седнете, опуштете се и уживајте во моментот во нашиот интимен простор, каде што секоја чаша се прелива со грижа. 

SUNSET BAR

Добредојдовте во нашиот зајдисонце бар, каде што најдобрите коктели се надополнети со неверојатен поглед на езерото. Седнете, напијте се од нашите најубави измислици и потопете се во вечерната спокојство. Ве очекува релаксација додека се релаксирате наспроти позадината на ремек-делото на природата.

Изберете го најдоброто за вашиот деловен или приватен настан

Нашите

Сали

Конференции

 • Изберете различни опции за настани
 • Дијамантска сала, Златна сала, Вип сала
 • Meeting Room, Theater, ClassRoom
 • U-BoardRoom; I-BoardRoom
 • Ресторан (појадок / ручек / вечера)

Свадби

 • „Ве очекувамe... Да Ви го направиме денот посебен“
 • Искусен персонал
 • Совршена организација и подготовка
 • Ресторан (појадок / ручек / вечера)
 • Музика во живо

Настани

Experience the epitome of sophistication at our hotel, where corporate and private events are seamlessly executed with precision and flair.


Направете го вашиот престој незаборавен

Нашите

Услуги

Wellness & Spa

Препуштете се на спокојството во нашето велнес и спа светилиште. Избегајте од метежот и вревата додека се потопувате во светот на релаксација и подмладување.

Fitness Center

Подигнете го вашето фитнес патување во нашиот најсовремен фитнес центар. Без разлика дали сте искусен спортист или штотуку почнувате, нашите модерни капацитети и стручни тренери обезбедуваат се што ви треба за да ги постигнете вашите цели.

Swimming Pool

Нурнете во луксуз во нашиот базен со поглед на езерото кој го одзема здивот. Потопете се во кристално чистите води додека се впивате во панорамски глетки што инспирираат.


Информации

Нашите

news

ВЕЛИГДЕНСКИ РУЧЕК

ВЕЛИГДЕНСКИ РУЧЕК Прославете го најголемиот...

29/04/2024
Easter Escape: Unlock Early Booking Discounts!

Experience the Easter spirit by the serene shores of Lake Ohrid: 320 euros for 2 Nights: Stay a...

29/04/2024
Бидете дел од Нашиот Тим

Инекс Олгица Хотел и Спа вработува Рецепционер/ка во...

29/04/2024

Следете не на

Социјалните

Медиуми

Facebook

Нашите награди

Направете го вашиот престој незаборавен

Имате

некакви прашања?

Разговор

+389 46 277 520

+ 389 76 400 040

Локација

Ул.Наум Охридски 5-7
Охрид Р. Македонија

Поврзете се

  We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. View more
  Cookies settings
  Accept
  Privacy & Cookie policy
  Privacy & Cookies policy
  Cookie name Active
  Cookie Consent Welcome to “Inex Olgica Hotel & Spa”! To enhance your experience on our website, we use cookies and similar technologies. By clicking “Accept,” you consent to the use of these technologies. Your consent is voluntary and can be withdrawn at any time. What are Cookies? Cookies are small pieces of data stored on your device (computer or mobile device) that help us improve your browsing experience. They remember your preferences and make the interaction between you and our website faster and more efficient. Types of Cookies We Use:   Essential Cookies:  These cookies are necessary for the website to function properly. They enable core functionality such as security, network management, and accessibility. Analytics Cookies:  These cookies help us understand how visitors interact with our website by collecting and reporting information anonymously. We use this data to improve our website and services. Marketing Cookies: These cookies are used to track visitors across websites. The intention is to display ads that are relevant and engaging for the individual user. Your Choices: You can manage your cookie preferences by clicking on the “Cookie Settings” link at the bottom of the page. You can also adjust your browser settings to block or delete cookies. However, please note that blocking cookies may affect your browsing experience on our website. Your Consent: By continuing to use our website, you consent to the use of cookies as described in this Cookie Policy.Your privacy is important to us, so cookies are used in accordance with data protection regulations. If you want to learn more about our cookie and privacy policy, please refer to our Privacy Policy. Contact Us: If you have any questions or concerns about our use of cookies, please contact us at “Inex Olgica Hotel & Spa” Naum Ohridski 5-7 6000 Ohrid, Macedonia +389 46 277 520, +389 46 277 521 www.hotelinexolgica.com.mk [email protected] [email protected] Thank you for choosing “Inex Olgica Hotel & Spa” ! We hope you have a pleasant stay.
  Save settings